ÇFARË NUK DUHET TË HARRONI GJATË PLANIFIKIMIT TË DASMËS

Gjatë muajve që keni kaluar duke planifikuar dasmën tuaj, keni patur aq shumë ndërveprime me njerëz të ndryshëm, saqë mund të keni harruar të falenderoni njerëzit që ju kanë qëndruar pranë gjatë kësaj kohe e që ju kanë ndihmuar për të realizuar dasmën e ëndrrave tuaja. Ja tek janë disa gjëra që mund të bëni […]

Më Shumë

AVANTAZHET DHE DISAVANTAZHET E NJË FEJESE TË SHKURTËR

Periudha pas fejesës është një periudhë tepër emocionuese, por i jep nisjen dhe një periudhe të mbushur me detyra dhe do të keni shumë vendime për të marrë. Ku do të martoheni? Ku do ta bëni dasmën? Sa të ftuar do të jenë? Dhe ndoshta pyetja më e rëndësishme, kur do të martoheni? Edhe nëse […]

Më Shumë

KATËR TRADITA DASMASH QË NUK DUHET TË HARRONI

Traditat janë të mrekullueshme sepse mbajnë vlera të mëdha e një kuptim domethënës. Ato nuk janë aty për t’ju detyruar të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë apo që janë në kundërshtim me stilin që keni zgjedhur për dasmën tuaj. Nuk ju pëlqen fustani i bardhë? Zgjidhni një ngjyrë tjetër. Babai nuk mund t’ju shoqërojë […]

Më Shumë

10 GJËRA QË SHOQËRUESJA E NDERIT DUHET TË DIJË

Shoqja juaj më e mirë sapo ju lajmëroi që ju ka zgjedhur si shoqëruese nderi në dasmën e saj? Urime! Ku ka më mirë se të jeni ndihma numër 1 e një personi kaq të dashur për ju? Tani do të keni një justifikim tjetër për të kaluar sa më shumë kohë me shoqen tuaj, […]

Më Shumë

KËNGË QË MUND T’I DËGJONI TEKSA BËHENI GATI PËR NË DASMËN TUAJ

Mëngjesi para dasmës suaj është një mëngjes i mbushur me emocione të ndryshme. Do të ndiheni të gëzuar, të stresuar e nuk do të dini se cila është ndjenja mbizotëruese. Pasi të gjitha përgatitjet kanë marrë fund, do të ndjeni presionin që gjithçka duhet të jetë perfekte e të dalë ashtu siç e keni planifikuar. […]

Më Shumë

ÇFARË DUHET TË MBAJË MEND NUSJA E ARDHSHME

Çdo nuse dëshiron që dita e saj e dasmës të jetë perfekte. Por, nuk ka asnjë garanci që problemet nuk do të jenë prezente së paku njëherë gjatë saj. Mënyra më e mirë për të parandaluar këtë është të bëni më të mirën tuaj gjatë planifikimit të dasmës dhe në ditën e madhe do ju […]

Më Shumë

GJËRAT QË DUHET TË PRISNI GJATË PLANIFIKIMIT TË DASMËS

Të qenurit e fejuar është një ndjenjë e mrekullueshme. I fejuari juaj sapo ju ka propozuar dhe ju thatë “po”. Sidoqoftë, planifikimi i dasmës nuk është dhe aq i lehtë. Ka dhjetra punë të ndryshme që duken si të parëndësishme, por mund të sjellin të papritura më vonë. Ja disa nga gjërat që duhet të […]

Më Shumë

SI TË SHMANGNI KONFLIKTET GJATË PLANIFIKIMIT TË DASMËS

Debatet mes miqsh janë të paevitueshme, ato janë një shenjë e një shoqërie serioze dhe rrëfejnë për një marrëdhënie të shëndetshme. Gjithsesi, tensionet mes shoqërisë suaj mund të rriten gjatë periudhës së planifikimit të dasmës. Jo vetëm që jeni më të zënë, por jeni edhe më të stresuar se zakonisht. Gjatë kësaj periudhe, përvec mbështetjes […]

Më Shumë

A EKZISTON DASHURIA ME SHIKIM TË PARË?

Dashuria me shikim të parë: shumë nga ne e kanë parë këtë moment magjik në filma e seriale dhe kemi menduar nëse ndodh dhe në jetë reale. Ideja e të njohurit të dikujt për herë të parë dhe të diturit që ai person është i duhuri për ju duket paksa e vështirë për të qenë […]

Më Shumë

PESË MITE PËR MARTESËN QË NUK JANË TË VËRTETA

A zgjidh lindja e një fëmije problemet tuaja martesore? A do të keni të njëjtat hobe me partnerin/en pas martesës? Shumë mite për martesën krijojnë pritshmëri jorealiste që më pas çojnë në konflikte gjatë martesës. Ja ku janë pesë fakte jo të vërteta për martesën që të fejuarit nuk duhet të besojnë. 1. Lindja e […]

Më Shumë