5 KËSHILLA PËR PLANIFIKIMIN E NJË MUAJI MJALTI ROMANTIK

Të qenit të fejuar do të thotë që do t’i kushtoni shumë kohë planifikimit të dasmës suaj, ku do të përfshini sa më shumë detaje të jetë e mundur. Gjithashtu, do ju duhet të planifikoni muajin tuaj të mjaltit. Muaji i mjaltit vjen fill pas dasmës dhe është një festim i mëvonshëm i dashurisë suaj. […]

Më Shumë

4 ARSYE SE PSE DUHET TË PUNËSONI NJË KOORDINATOR DASME

Edhe nëse i keni të gjitha gati për ditën e dasmës, të keni një koordinator pranë gjatë saj është një ndihmë e madhe. Duke patur një ndihmë shtesë gjatë kësaj dite, do të mund të shfrytëzoni kohën për t’u relaksuar e për t’ja kaluar mirë. Disa nga arsyet për të konsideruar një koordinator dasme janë: […]

Më Shumë

ÇFARË NUK DUHET TË BËNI NË DITËN E DASMËS SUAJ

Ndoshta nuk keni nevojë që t’ju themi që dita e dasmës suaj është një ditë e madhe sepse kjo dihet tashmë. Ky moment do të jetë një moment që do ta kujtoni shpesh në vitet e ardhshme. Sado kohë e para të harxhoni për planifikimin e dasmës suaj, asgjë nuk do të ketë rëndësi nëse […]

Më Shumë

6 GJËRAT QË NUK DUHET TË VISHNI KURRË NË NJË DASMË

Dasmat e ditëve të sotme kanë gjithmonë e më pak rregulla sepse çiftet janë bërë më progresivë e të kuptueshëm. Por, gjithsesi, janë disa gjëra që duhet të mbani mend teksa zgjidhni veshjen tuaj në dasmën e dikujt. Për të treguar respekt ndaj ceremonisë dhe personave që po martohen, mbështetuni në 6 pikat e mëposhtme. […]

Më Shumë

5 KËSHILLA PËR TË ORGANIZUAR NJË DASMË ME TË FTUAR FËMIJË

Fotot që bëhen me vajzën e luleve ose djalin që sjell unazat janë të pakrahasueshme, por për prindërit e tyre, të shkosh në një dasmë me fëmijët është një makth i vërtetë. Më poshtë keni 5 këshilla se si të krijoni një mjedis interesant për të ftuarit e vegjël. 1. Mos u jepni shumë ëmbëlsira.  […]

Më Shumë

5 KËSHILLA SE SI TË BALANCONI STRESIN GJATË PLANIFIKIMIT TË DASMËS SUAJ

Organizimi i një detyre të tillë do ju ndihmojë të menaxhoni stresin e përditshëm. Edhe pse planifikimi i një dite të tillë është emocionues, stresi është i pashmangshëm. Dhe sa më shumë të afrojë dita e dasmës, aq më shumë do të shtohet ky stres. Më poshtë keni të listuara 5 këshilla se si ta […]

Më Shumë

8 KËSHILLA PËR TË QENË NJË NUSE E QETË

Planifikimi i dasmës mund të jetë një nga detyrat më të vështira për një femër në ditën e sotme. Ju dhe njerëzit tuaj më të afërt do të paguani miliona para për një event që edhe pse do të zgjasë vetëm disa orë, do të jetojë përgjithmonë në foto, video dhe në kujtesën tuaj. Është […]

Më Shumë

55 KËNGË PËR HAPJEN E DASMËS TUAJ

Pasi të ketë mbaruar ceremonia e kurorëzimit, do të jeni gati për argëtimin e vërtetë. Dhe nuk ka se si dasma të nisë më mirë sesa me muzikën e duhur për të krijuar një atmosferë magjike. Cilado qoftë shija juaj muzikore, më poshtë kemi listuar 55 nga këngët më të preferuara për të bërë hyrjen […]

Më Shumë

SI TË NDIHENI TË SIGURTA NË VETVETE DITËN E DASMËS

Që në momentin që keni vënë një unazë në gisht, me shumë mundësi jeni marrë me gjithçka, përveç vetes suaj. Dhe kjo ka të bëjë me shëndetin tuaj psikologjik dhe jo me mënyrën se si do të stiloni flokët ditën e dasmës apo cilin fustan do të zgjidhni. Para se të vijë dita juaj e […]

Më Shumë

SI TË POZONI BUKUR NË FOTOT E DASMËS SUAJ

Arsyeja pse shumë njerëz rekomandojnë që të shpenzoni pak më tepër para tek zgjedhje e fotografit/es është se pasi gjithçka të ketë mbaruar, fotot do të mbeten aty. Sigurisht që do të doni të dukeni sa më bukur në to. Gjithsesi, zgjedhja e duhur e personit që do të bëjë shkrepjet gjatë momenteve më të lumtura […]

Më Shumë