Ja çfarë fshihet pas traditës së hedhjes së buqetës me lule ditën e dasmës

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë e familjarët në një festë të përbashkët është padiskutim dasma. Vitet e fundit dasmaat shqiptare kanë ndryshuar tërësisht mënyrën e  të konceptuarit. Shumë çifte vendosin që t’ia besojnë një agjencie martesore […]

Më Shumë

Dasmë në verë, 4 arsyet pse të gjithë zgjedhin korrikun e gushtin për t’u martuar

Momenti më i bukur për një çift është dita e dasmës. Ata kurorëzojnë dashurinë e tyre dhe janë pranë njerëzve më të dashur që i kanë shoqëruar në rrugën e gjatë të jetës, në ditë të mira dhe të vështira. Për këtë arsye ajo ditë duhet të jetë perfekte, ku asgjë nuk duhet të mungojë. Data për […]

Më Shumë

Dhjetë datat më të favorshme për t’u martuar këtë vit

Vera nuk është më sezoni i dasmave për këtë vit ! Sipas një website të specializuar në fushën e dasmave, tanimë është vjeshta, stina më e preferuar e nuseve ! Dita e dasmës nuk është për asnjë çift një zgjedhje rastësore, por përkon me një kujtim, përvjetor, apo thjesht çifti e zgjedh të organizojë ceremoninë […]

Më Shumë

Dasma e bardhë”, që bëri xhiron e botës

Ndërkohë që “Bisha nga Lindja” ka shkaktuar kaos në rrugët e disa qyteteve britanike, për shkak të ngricave dhe dëborës, ka edhe nga ata që po e shijojnë këtë surprizë të motit. Jemma Swainston-Rainford dhe Steven Lucock vendosën të bëjnë dasmën e tyre, në bardhësinë e dëborës, në një kompleks, në Northumberland. Gjithçka ishte perfekte […]

Më Shumë

7 ide interesante për videon e dasmës

Video e dasmës mbetet përjetë dhe të gjithë çiftet duan ta kujtojnë atë ditë në mënyrë të veçantë, duke montuar muzikën më emocionuese mbi imazhet e ditës “Po”. Po si ta organizojmë këtë video? Mbi të gjitha është e nevojshme t’i drejtoheni një profesionisti, një personi të besuar që është i aftë të relaksojë dasmorët […]

Më Shumë