Ja sa kushtoi dasma përrallore e Xhensilës dhe Besit

Që dasmat e personazheve të njohura tërheqin gjithmonë vëmendje është pak por e sigurt, ama ceremonia e Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut i ka kaluar çdo pritshmëri. Duke nisur që nga çifti, i cili ashtu i thjeshtë ka fituar simpatinë e një numri jo të vogël ndjekësish, e duke përfunduar te të ftuarit, atmosfera, këngëtarët, […]

Më Shumë

Ja çfarë fshihet pas traditës së hedhjes së buqetës me lule ditën e dasmës

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë e familjarët në një festë të përbashkët është padiskutim dasma. Vitet e fundit dasmaat shqiptare kanë ndryshuar tërësisht mënyrën e  të konceptuarit. Shumë çifte vendosin që t’ia besojnë një agjencie martesore […]

Më Shumë

Dasmë në verë, 4 arsyet pse të gjithë zgjedhin korrikun e gushtin për t’u martuar

Momenti më i bukur për një çift është dita e dasmës. Ata kurorëzojnë dashurinë e tyre dhe janë pranë njerëzve më të dashur që i kanë shoqëruar në rrugën e gjatë të jetës, në ditë të mira dhe të vështira. Për këtë arsye ajo ditë duhet të jetë perfekte, ku asgjë nuk duhet të mungojë. Data për […]

Më Shumë

Dhjetë datat më të favorshme për t’u martuar këtë vit

Vera nuk është më sezoni i dasmave për këtë vit ! Sipas një website të specializuar në fushën e dasmave, tanimë është vjeshta, stina më e preferuar e nuseve ! Dita e dasmës nuk është për asnjë çift një zgjedhje rastësore, por përkon me një kujtim, përvjetor, apo thjesht çifti e zgjedh të organizojë ceremoninë […]

Më Shumë

Dasma e bardhë”, që bëri xhiron e botës

Ndërkohë që “Bisha nga Lindja” ka shkaktuar kaos në rrugët e disa qyteteve britanike, për shkak të ngricave dhe dëborës, ka edhe nga ata që po e shijojnë këtë surprizë të motit. Jemma Swainston-Rainford dhe Steven Lucock vendosën të bëjnë dasmën e tyre, në bardhësinë e dëborës, në një kompleks, në Northumberland. Gjithçka ishte perfekte […]

Më Shumë

Këshillat e duhura për tortën e dasmës

Porositja e tortës është bërë pjesë e përgatitjeve të ceremonisë së dasmës. Dalja e saj para çiftit dhe dasmorëve, prerja dhe shijimi janë çaste që mbeten gjatë në kujtesë. Në kohën kur bëni porosinë për tortën, duhet të kini parasysh ceremoninë që do të zhvilloni, vendin dhe kohën. Nëse zgjidhni që dasmën ta organizoni në […]

Më Shumë

7 ide interesante për videon e dasmës

Video e dasmës mbetet përjetë dhe të gjithë çiftet duan ta kujtojnë atë ditë në mënyrë të veçantë, duke montuar muzikën më emocionuese mbi imazhet e ditës “Po”. Po si ta organizojmë këtë video? Mbi të gjitha është e nevojshme t’i drejtoheni një profesionisti, një personi të besuar që është i aftë të relaksojë dasmorët […]

Më Shumë