7 RREGULLA TË DASMËS QË SHOKËT TUAJ MUND TË THYEJNË

Sado të jetë numri i të ftuarve në dasmën tuaj, disa nga rregullat që ju keni vendosur do të thyhen. Këto shtatë rregulla janë disa nga ato. 1. Mos konfirmimi i pjesëmarrjes. Shumë nga të ftuarit tuaj mund të mendojnë se nuk ka rëndësi konfirmimi i pjesëmarrjes në ceremoni. Në fakt, kjo është një nga gjërat […]

Më Shumë

SI TË BËHENI SHOQËRUESJA MË E MIRË E NUSES!

Titulli i “shoqërueses së nuses” vjen me shumë përgjegjësi. Për t’ju ndihmuar, kemi përpiluar 7 mënyra të sjelljes që do ju bëjnë një shoqëruese të paharrueshme. 1. Bëhuni krahu i qetësisë për nusen. Organizimi i një dasme mund të jetë një ndër eksperiencat më të bukura për nusen e ardhshme, por mund të jetë dhe […]

Më Shumë

7 GJËRAT QË FOTOGRAFI I DASMËS SUAJ DO TË DONTE QË JU T’I DINI

Është diçka e ditur tashmë që fotot janë një pjesë primare në realizimin e një dasme perfekte. Por, puna e fotografit që do të punësoni nuk është dhe aq e lehtë sa duket. Ja ku janë 7 gjërat që fotografi i dasmës suaj do të donte që ju të dini: 1. Rezervimi i fotografit duhet bërë […]

Më Shumë

6 POSTIME QË NUK DUHET T’I BËNI NË MEDIA SOCIALE KUR FEJOHENI

Sapo jeni fejuar? Me shumë mundësi mezi po prisni të hidhni foto në instagram apo facebook me unazën e fejesës. Por, sigurohuni që të dini mbi 6 gjërat që nuk duhet të postoni për fejesën tuaj. 1. Çmimin e unazës. Askush nuk ka përse ta dijë vlerën monetare të unazës suaj. Një dhuratë e tillë nuk […]

Më Shumë

GJËRAT QË DUHET & NUK DUHET T’I BËNI KUR JENI TË FTUAR NË NJË DASMË

Edhe nëse është apo jo dasma e parë në të cilën po merrni pjesë, duhet të mbani mend se në një dasmë ka disa etiketa të cilave duhet t’u përshtateni. Është e vërtetë se dasmat e sotme janë më pak të komplikuara se ato që bëheshin në kohën e gjyshërve tanë përsa u përket riteve që ndiqen, […]

Më Shumë

10 pyetje që duhet t’ja bëni njëri-tjetrit para se të martoheni

Si fillim, urime për të gjithë ju që keni vendosur të martoheni së shpejti. Para se të thoni “po” përballë partnerit/es suaj, ju këshillojmë që të flisni pak për 10 gjëra tepër të rëndësishme në ecurinë e martesës suaj. Këto pyetje janë projektuar posaçërisht për të njohur pritjet e që secili ka në jetën e tij […]

Më Shumë

12 fustane që mund të vishni nëse jeni të ftuara në një dasmë

Jeni duke kërkuar për një fustan të mrekullueshëm për të veshur në një dasmë ? Këtu janë disa mundësi të mrekullueshme për t’u marrë parasysh! Përsa i përket asaj që mund të vishni në atë dasmë, pavarësisht copës, stilit, gjatësisë, ngjyrës, ne kemi disa sugjerime për ju. U ofrojmë një zgjidhje edhe nënave të ardhshme. […]

Më Shumë

8 shenja që tregojnë se jeni gati për martesë

Të qenurit i dashuruar është një ndjenjë e mrekullueshme, por jo gjithmonë dashuria mjafton për të hedhur hapin e rradhës. Për të kuptuar nëse ju dhe partneri/ja juaj jeni gati për këtë ceremoni, ja ku janë disa nga shenjat që e tregojnë këtë: 1.Mund të kujdeseni për dikë Jo shumë çifte janë gati për femijë […]

Më Shumë

12 GJËRAT QË DUHET TË BËNI PATJETËR NJË JAVË PARA DASMËS SUAJ

Dita e madhe po vjen e ju kanë mbetur akoma disa gjëra të vogla për të organizuar. Ne kemi hartuar një listë me 12 gjërat që duhet të bëni patjetër nëse jeni një javë para dasmës suaj. Ndiqni këto hapa dhe ju sigurojmë që do të ndiheni shkëlqyeshëm në ditën e dasmës. Merrni leje në […]

Më Shumë

Ja sa kushtoi dasma përrallore e Xhensilës dhe Besit

Që dasmat e personazheve të njohura tërheqin gjithmonë vëmendje është pak por e sigurt, ama ceremonia e Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut i ka kaluar çdo pritshmëri. Duke nisur që nga çifti, i cili ashtu i thjeshtë ka fituar simpatinë e një numri jo të vogël ndjekësish, e duke përfunduar te të ftuarit, atmosfera, këngëtarët, […]

Më Shumë